Құттықтаймыз! Диханбаева Фатима Токтаровна «Ғылымға сіңірген еңбегі үшін» төсбелгісімен марапатталды!

Диханбаева Фатима Токтаровна, техника ғылымдарының докторы, «Тағам өнімдерінің технологиясы» кафедрасының профессоры. Ф.Т.Диханбаеваның ғылыми қызметі сүт шикізатының сапасын зерттеумен және сүт өнімдерінің жаңа түрлерінің технологияларын әзірлеумен байланысты.
Профессор жетекшілігімен 3 кандидаттық (Г.Есиркеп, Р.Таракбаева, С.Байтукенова), 4 PhD докторлық (Кекибаева А.К., Тастурганова Э.Ч., Жаксыбаева Э.Ж., Аралбаев Н.А.), 16 магистрлік диссертация және 100-ден аса бітіру біліктілік жұмыстары қорғалды.

Ф.Т.Диханбаеваның ғылыми-педагогикалық өтілі 28 жылды құрайды, оның 290-нан астам ғылыми еңбектері, оның ішінде 2 монография, 21 ҚР патенті, 30 оқу құралы және оқу-әдістемелік әзірлемелері (Сүт және сүт өнімдерінің микробиологиясы, Сүт қышқылды өнімдердің технологиясы, Азық-түлік тауарларын тану және сараптау, Сүт саласындағы өндірістерді жобалау) және 290 ғылыми мақалалар мен тезистер, оның ішінде, уәкілет ұсынған басылымдарда - 53, Clarivate Analytics (Clarivate Analytics) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Сайнс Кор collection Web of, Clarivate Analytics) базаларына кіретін ғылыми журналдарда), Scopus (Скопус) немесе JSTOR (ДЖЕЙСТОР) - 11, оның 3-і 50-ден жоғары процентильді құрайды.

Оқытудың инновациялық технологияларының элементтерін (Narakeet, moodle, Movavi, Quiziz және т.б.) пайдалана отырып, дәріс-презентацияларды, интерактивті оқытуға арналған электрондық курсты (ЦБР, ЖАОК) әзірлеп, оқу процесіне енгізді. 6В07201 - «Азық - түлік өнімдерінің технологиясы» (бакалавриат), 7M07201 - «Азық-түлік өнімдерінің технологиясы" (магистратура), 8D07201 - «Азық-түлік өнімдерінің технологиясы» (докторантура) мамандықтары бойынша Мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартын, үлгілік жоспарлар мен бағдарламаларды әзірлеуге белсенді қатысады.

Академиялық ұтқырлық аясында Тәжік технологиялық университетінде, Худжан политехникалық институтында және И. Раззаков атындағы Қырғыз мемлекеттік университетінде дәріс оқиды. Білім сапасын қамтамасыздандыру бойынша тәуелсіз агенттігінде (IQAA) және «Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы» АҚ-да сарапшы болып табылады.

Ф.Т.Диханбаева университеттің қоғамдық өміріне белсенді қатысады, жастарды адамгершілік-патриоттық тәрбиелеу бойынша тәрбие жұмысын орындайды.

Азаматтық-патриоттық білім беру және жастарды тәрбиелеу бойынша табысты жұмысы үшін және 2007-2008 оқу жылының қорытындысы бойынша "Парасат» білім беру қызметкерлері кәсіподағының Құрмет грамотасымен марапатталған.